Chovné kobyly sekce D

Pretoria Elen

Elen je nádherná kobyla ze spojení Gwenllan Ben a Fochnant Eluned a byla v mládí výstavně mimořádně úspěšná.

Elenka je milá, ale dostatečně temperamentní.

Ve spojení s H-S Lord Thomasem nám dává krásné hnědáky s vysokými odznaky.

Pretoria Daisy

Daisy dává impozantní a hodné vraníky ve spojení se Seven Mornings Breninem.
Má krásnou, mohutnou stavbu a příjemnou povahu.

Pretoria Romance

Pretoria Romance je nádherná hnědá klisna po hřebci Gwenllan Ben.Sama je trochu odtažitější, ale se správným přístupem si i ona dá říci a spolupracuje.
Její hříbátka se Seven Mornings Breninem mají zvídavou a příjemnou povahu.

Pretoria Melissa

Melissa je skvělá chovná kobyla, která nám dává ve spojení se Seven Mornings Breninem odznakové ryzáky, kteří jsou perfektně využitelní ve sportu (Pretoria Mirage, Pretoria Maestro, Pretoria Magnus, Pretoria Maverick).

Pretoria Etna

Pretoria Etna je mladá klisna, se kterou ještě nepřipouštíme, nicméně to bude pokračování naší úspěšné Pretoria Essence, která je mimořádně fundamentální a houževnatá kobyla.

Pretoria Essence

Pretoria Essence je jednou ze zakladatelek našeho chovu, je to taková naše držačka.

Essence se řadí mezi kobyly s vůbec nejmohutnější stavbou, je to typický ,,old fashion type" a svůj fundament předává i na svá hříbata, která mají zpravidla i výbornou mechaniku a jsou dobře využitelná i pod sedlem (Pretoria Excallibur).

Pretoria Etica

Etica je takové naše sluničko - jakmile příjdete do stáda, dejte jí tak půl minuty a je u Vás za každých okolností. Je to zároveň velice krásná a mohutná kobyla s atraktivní tmavě - ryzou barvou.

Menai I'm a Cassie

Cassie je jedna z babiček v Pretorii, která se k nám dostala sice až v podzim svého života, za to se však stihla odvděčit již řadou nádherných hříbat, jakou jsou Pretoria Cassiopeia, Pretoria Cyrus a Pretoria Crystal Lady, se kterými počítáme jako skvělými jezdeckými i chovnými koňmi.

Bergtor Black Rose

Back Rose je kobylka importovaná z Německa, zaujala nás především mimořádnou mechanikou a velšským ohněm, který v sobě má, a který předává na své děti.

Pretoria Rocket

Rocket je jedním z našich drahokamů - nese vzácnou ,,R" genetiku našeho hřebčína, která bohužel postupně vymizela. Rocket nám ji obnovuje a zvládá to na výbornou - dává krásná, mohutná hříbata s velšským temperamentem, ale zároveň s jistou dávkou odměřenosti a rozumu.

Pretoria Elegance

Elegance je jednou z našich nejtypičtějších kobyl. Má mimořádou stavbu, dobrou mechaniku a příjemnou povahu. V mládí byla taktéž výstavně velice úspěšná.

Pretoria Eshley

Eshley je krásna hnědka, která má již sbírku výstavních úspěchů, ale také mimořádně příjemnou a přátelskou povahu, velice šikovná je i pod sedlem.

Pretoria Marion

Marion je velice impozantní kobylka, která má přátelskou povahu a ušlechtilý výraz.

Pretoria Evelyne

Evelyne je další z našich sluníček - jako hříbě pod matkou získala titul Ovearall Supreme Champion, a to i díky jejímu šarmu a smyslu pro humor.

Pretoria Cassiopeia

Pretoria Cassiopeia je výsledkem skvělého propojení Menai linie. Tato kobylka bohužel přišla v mládí o jedno oko, což ji ovšem neubralo v její chuti do života, naopak - je to vysloveně veselá kopa.

Pretoria Rose

Rose je nejen skvělá chovná kobyla, ale i znamenitá matka - když si v kritické situaci přisvojila hříbě uhynulé kobyly a k tomu odchovávala ještě své.

Pretoria Elita

Elita je velice přátelská a příjemna kobylka s mimořádným charakterem.

Pretoria Carin

Naše Carin na svá hříbata předává svůj mimořádný charakter a velkou chuť k práci.