Chovné kobyly sekce D

Pretoria Elen

Elen je nádherná kobyla ze spojení Gwenllan Ben a Fochnant Eluned a byla v mládí výstavně mimořádně úspěšná.

Elenka je milá, ale dostatečně temperamentní.

Ve spojení s H-S Lord Thomasem nám dává krásné hnědáky s vysokými odznaky.

Pretoria Daisy

Daisy dává impozantní a hodné vraníky ve spojení se Seven Mornings Breninem.
Má krásnou, mohutnou stavbu a příjemnou povahu.

Pretoria Romance

Pretoria Romance je nádherná hnědá klisna po hřebci Gwenllan Ben.Sama je trochu odtažitější, ale se správným přístupem si i ona dá říci a spolupracuje.
Její hříbátka se Seven Mornings Breninem mají zvídavou a příjemnou povahu.

Pretoria Melissa

Melissa je skvělá chovná kobyla, která nám dává ve spojení se Seven Mornings Breninem odznakové ryzáky, kteří jsou perfektně využitelní ve sportu (Pretoria Mirage, Pretoria Maestro, Pretoria Magnus, Pretoria Maverick).

Plný původ Pretoria Melissy

Foto od Renáty Štieberové.
Foto od Renáty Štieberové.

Pretoria Etna

Pretoria Etna je mladá klisna, se kterou ještě nepřipouštíme, nicméně to bude pokračování naší úspěšné Pretoria Essence, která je mimořádně fundamentální a houževnatá kobyla.

Plný původ Pretoria Etny

Foto od Renáty Štieberové.
Foto od Renáty Štieberové.

Pretoria Essence

Pretoria Essence byla jednou ze zakladatelek našeho chovu.

Essence se řadila mezi kobyly s vůbec nejmohutnější stavbou, byla typický ,,old fashion type" a svůj fundament předávala i na svá hříbata, která mají zpravidla výbornou mechaniku a jsou dobře využitelná pod sedlem (Pretoria Excalibur).

Pretoria Essence se už pase na nebeských pastvinách, ale zbyla nám po ní Pretoria Etna, která mamince jako by z oka vypadla.

Kompletní původ Pretoria Essence.

Pretoria Etica

Etica je takové naše sluničko - jakmile příjdete do stáda, dejte jí tak půl minuty a je u Vás za každých okolností. Je to zároveň velice krásná a mohutná kobyla s atraktivní tmavě - ryzou barvou.


Foto od Renáty Štieberové.
Foto od Renáty Štieberové.

Menai I'm A Cassie

Cassie byla jedna z babiček v Pretorii, která se k nám dostala sice až v podzim svého života, za to se však stihla odvděčit již řadou nádherných hříbat, jakou jsou Pretoria Cassiopeia, Pretoria Cyrus a Pretoria Crystal Lady, se kterými počítáme jako skvělými jezdeckými i chovnými koňmi.

Bergtor Black Rose

Back Rose je kobylka importovaná z Německa, zaujala nás především mimořádnou mechanikou a velšským ohněm, který v sobě má, a který předává na své děti.

Pretoria Rocket

Rocket byla jedním z našich drahokamů - nesla vzácnou ,,R" genetiku našeho hřebčína, která bohužel postupně vymizela. Rocket nám ji obnovila a zvládla to na výbornou - dala krásná, mohutná hříbata s velšským temperamentem, ale zároveň s jistou dávkou odměřenosti a rozumu.

Pretoria Elegance

Elegance je jednou z našich nejtypičtějších kobyl. Má mimořádou stavbu, dobrou mechaniku a příjemnou povahu. V mládí byla taktéž výstavně velice úspěšná.

Pretoria Eshley

Eshley je krásna hnědka, která má již sbírku výstavních úspěchů, ale také mimořádně příjemnou a přátelskou povahu, velice šikovná je i pod sedlem.

Foto od Renáty Štieberové.
Foto od Renáty Štieberové.

Pretoria Marion

Marion je velice impozantní kobylka, která má přátelskou povahu a ušlechtilý výraz.


Foto od Renáty Štieberové.
Foto od Renáty Štieberové.
Foto od Renáty Štieberové.
Foto od Renáty Štieberové.

Pretoria Evelyne

Evelyne je další z našich sluníček - jako hříbě pod matkou získala titul Ovearall Supreme Champion, a to i díky jejímu šarmu a smyslu pro humor.

Pretoria Cassiopeia

Pretoria Cassiopeia je výsledkem skvělého propojení Menai linie. Tato kobylka bohužel přišla v mládí o jedno oko, což ji ovšem neubralo v její chuti do života, naopak - je to vysloveně veselá kopa.

Pretoria Rose

Rose je nejen skvělá chovná kobyla, ale i znamenitá matka - když si v kritické situaci přisvojila hříbě uhynulé kobyly a k tomu odchovávala ještě své.

Pretoria Elita

Elita je velice přátelská a příjemna kobylka s mimořádným charakterem.

Pretoria Carin

Naše Carin na svá hříbata předává svůj mimořádný charakter a velkou chuť k práci.

Pretoria Eclipse

Pretoria Ecipse byla nádhernou představitelkou sekce D  dala nám mnoho krásných hříbat.

Kompletní původ Pretoria Eclipse

Eclipse nás opustila v roce 2022.